°C

Nowosolanie wystartują w Konkursie Lotów Red Bull w Gdyni!

Fot. A. Steciąg

Mocarny Orzeł - to nazwa drużyny z województwa lubuskiego, która wystartuje w szóstej edycji Konkursu Lotów Red Bulla w Gdyni.

Ekipę tworzy czterech młodych mieszkańców Nowej Soli. Zostali oni wyłonieni spośród 1500 zgłoszeń, a o zwycięstwo w tegorocznej imprezie walczyć będą z 40-ma drużynami z całej Polski.

Aleksander Michalski, jeden z członków Mocarnego Orła, przypomina, że konkursy lotów Red Bulla odbywają się od wielu lat na całym świecie.

– To impreza, na której liczy się przede wszystkim dobra zabawa – dodaje:

 

Latająca maszyna nowosolan powstaje właśnie w Lubiatowie i za kilka dni przejdzie swój pierwszy test nad Jeziorem Sławskim. Igor Borzdyński, jeden z konstruktorów Mocarnego Orła, podkreśla, że poderwanie w powietrze tak nietypowego obiektu może być dużym wyzwaniem.

– Tym bardziej, że nie mamy w tej dziedzinie praktycznie żadnego doświadczenia – przyznają członkowie drużyny:

 

Konkursy Red Bulla to nie tylko dziwne maszyny latające, lecz także specjalne show przygotowywane przez każdą z drużyn startujących w tej imprezie. Jak mówi Aleksander Michalski, Mocarny Orzeł postawił na występ w stylu Angry Birdsów, czyli wojowniczych ptaków z popularnej gry komputerowej:

 

Dodajmy, że 6. Konkurs Lotów Red Bulla odbędzie się 4 sierpnia w Gdyni. Drużyny oceniać będzie jury w składzie Natalia Nykiel, Adam Małysz, Filip Chajzer i Łukasz Czepiela, czyli mistrza świata Red Bull Air Race w klasie Challenger, który ostatnio zasłynął historycznym lądowaniem na molo w Sopocie.

Posłuchaj całej rozmowy z połową Mocarnego Orła w Popołudniówce Radia Zachód:

 

 

 

 

Skomentuj przez Facebooka
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.