°C

Nowosolanie wystartują w Konkursie Lotów Red Bull w Gdyni!

Fot. A. Steciąg
 

Mocarny Orzeł - to nazwa drużyny z województwa lubuskiego, która wystartuje w szóstej edycji Konkursu Lotów Red Bulla w Gdyni.

Ekipę tworzy czterech młodych mieszkańców Nowej Soli. Zostali oni wyłonieni spośród 1500 zgłoszeń, a o zwycięstwo w tegorocznej imprezie walczyć będą z 40-ma drużynami z całej Polski.

Aleksander Michalski, jeden z członków Mocarnego Orła, przypomina, że konkursy lotów Red Bulla odbywają się od wielu lat na całym świecie.

– To impreza, na której liczy się przede wszystkim dobra zabawa – dodaje:

 

Latająca maszyna nowosolan powstaje właśnie w Lubiatowie i za kilka dni przejdzie swój pierwszy test nad Jeziorem Sławskim. Igor Borzdyński, jeden z konstruktorów Mocarnego Orła, podkreśla, że poderwanie w powietrze tak nietypowego obiektu może być dużym wyzwaniem.

– Tym bardziej, że nie mamy w tej dziedzinie praktycznie żadnego doświadczenia – przyznają członkowie drużyny:

 

Konkursy Red Bulla to nie tylko dziwne maszyny latające, lecz także specjalne show przygotowywane przez każdą z drużyn startujących w tej imprezie. Jak mówi Aleksander Michalski, Mocarny Orzeł postawił na występ w stylu Angry Birdsów, czyli wojowniczych ptaków z popularnej gry komputerowej:

 

Dodajmy, że 6. Konkurs Lotów Red Bulla odbędzie się 4 sierpnia w Gdyni. Drużyny oceniać będzie jury w składzie Natalia Nykiel, Adam Małysz, Filip Chajzer i Łukasz Czepiela, czyli mistrza świata Red Bull Air Race w klasie Challenger, który ostatnio zasłynął historycznym lądowaniem na molo w Sopocie.

Posłuchaj całej rozmowy z połową Mocarnego Orła w Popołudniówce Radia Zachód:

 

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku