°C

Lubuska Izba Rolnicza przygotowuje się do wyborów

LIR w Kalsku
 

Najpierw przedstawiciele gmin wybiorą rady powiatowe, później wyłonieni zostaną delegaci na walne zgromadzenie, a ci z kolei wybiorą nowe władze lubuskiego samorządu rolniczego.

W wyborach startuje ok. 150 kandydatów, a kampania odbywa się jedynie w 12 gminach.

– W pozostałych do wyborów zgłosiło się tylu samo kandydatów, ile jest miejsc w radach – mówi Stanisław Myśliwiec, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej:

 

Jak podkreśla Stanisław Myśliwiec, taka sytuacja nie wynika ze słabego zainteresowania działalnością w samorządzie rolniczym. Jego zdaniem, jest to po prostu dowód na dobrą pracę dotychczasowych delegatów:

 

Są jednak gminy, które w następnej kadencji nie będą miały swoich przedstawicieli w Lubuskiej Izbie Rolniczej. To m.in. Dąbie, Bytnica, Gozdnica i Wymiarki, gdzie nikt nie zgłosił się do wyborów.

– To nie jest dobra wiadomość dla mieszkających tam rolników – uważa prezes LIR:

 

Przypomnijmy, że wybory do rad powiatowych Lubuskiej Izby Rolniczej odbędą się 28 lipca. Walne zgromadzenie izby i wybór nowych władz samorządu rolniczego w naszym regionie zaplanowano natomiast na 3 września.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku