°C

Kolejne spotkanie w sprawie Swiss – Krono

Fot. Zofia Popielecka

Marszałek województwa lubuskiego zorganizowała dziś spotkanie, podczas którego rozmawia z przedstawicielami firmy Swiss Krono, mieszkańcami Żar oraz zainteresowanymi osobami na temat decyzji dotyczącej spalania pyłu drzewnego w mieście.

Podczas spotkania przedstawiciele województwa oraz firmy szukają wspólnego rozwiązania sprawy. Jak mówi Remigiusz Krajniak z Lubuskiego Alarmu Smogowego, cofnięcie decyzji podjętej przez marszałka mogłoby pozytywnie wpłynąć na środowisko oraz zdrowie mieszkańców Żar:

 

Ewaryst Stróżyna, mieszkaniec Żar, a także były naczelnik infrastruktury technicznej i ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Żarach zauważa, ze kwestie zanieczyszczeń nie dotyczy wyłącznie powietrza:

 

Jarosław Masina, rzecznik prasowy Swiss – Krono dodaje, że wizerunek firmy został naruszony przez zamieszanie, które jego zdaniem, bezpodstawnie narasta z dnia na dzień:

 

Dodajmy, że marszałek województwa lubuskiego oraz urzędnicy nie chcieli zabierać głosu w tej sprawy i po kilku minutach od rozpoczęcia spotkania poprosili dziennikarzy o opuszczenie sali.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka