°C

Kolejne spotkanie w sprawie Swiss – Krono

Fot. Zofia Popielecka

Marszałek województwa lubuskiego zorganizowała dziś spotkanie, podczas którego rozmawia z przedstawicielami firmy Swiss Krono, mieszkańcami Żar oraz zainteresowanymi osobami na temat decyzji dotyczącej spalania pyłu drzewnego w mieście.

Podczas spotkania przedstawiciele województwa oraz firmy szukają wspólnego rozwiązania sprawy. Jak mówi Remigiusz Krajniak z Lubuskiego Alarmu Smogowego, cofnięcie decyzji podjętej przez marszałka mogłoby pozytywnie wpłynąć na środowisko oraz zdrowie mieszkańców Żar:

 

Ewaryst Stróżyna, mieszkaniec Żar, a także były naczelnik infrastruktury technicznej i ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Żarach zauważa, ze kwestie zanieczyszczeń nie dotyczy wyłącznie powietrza:

 

Jarosław Masina, rzecznik prasowy Swiss – Krono dodaje, że wizerunek firmy został naruszony przez zamieszanie, które jego zdaniem, bezpodstawnie narasta z dnia na dzień:

 

Dodajmy, że marszałek województwa lubuskiego oraz urzędnicy nie chcieli zabierać głosu w tej sprawy i po kilku minutach od rozpoczęcia spotkania poprosili dziennikarzy o opuszczenie sali.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.