°C

Kompromitująca tablica w Chartowie już zdjęta

archiw, domowe M. Skrzypnik
 

Przez wiele lat, nieświadomi niczego mieszkańcy Chartowa w gminie Słońsk, w rocznicę patriotycznych wydarzeń składali kwiaty pod tablicą upamiętniającą kilku skoczków spadochronowych, którzy pod koniec wojny zostali zrzuceni na tyły wojsk niemieckich.

 – Dopiero ponad rok temu jeden z mieszkańców Chartowa dopatrzył się, że wśród nazwisk spadochroniarzy znajduje się nazwisko bezpośredniego zabójcy legendarnej Inki Siedzikówny – mówi sołtys Chartowa Mariusz Skrzypnik:

Kilkanaście kilometrów  od Chartowa – w Krzeszycach – znajduje się pomnik Inki i skwer nazwany jej imieniem. – To swoista przewrotność historii – mówi wójt Stanisław Peczkajtis:

Kompromitująca tablica została już usunięta, wójt Krzeszyc Janusz Krzyśków czeka obecnie na decyzję m.in. Instytutu Pamięci Narodowej, czy z tablicy usunięte zostanie nazwisko zabójcy Inki, czy też będzie to całkowicie nowa tablica.

Kompromitująca tablica w Chartowie już zdjęta Radio Zachód

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku