°C

Platforma do wyborów bez SLD

fot. Bartosz Schaefer
 

Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, samorządowcy - to skład Koalicji Obywatelskiej na jesienne wybory parlamentarne. Taka jest decyzja Zarządu PO, o której podczas konferencji prasowej poinformował szef partii Grzegorz Schetyna.

Jak wyjaśnił, Koalicja Obywatelska będzie miała „formułę otwartą, a nie partyjną”. „Jako koalicja tych wszystkich, którzy podzielają nasz światopogląd i pomysł na Polskę, którzy chcą bronić razem z nami demokracji, praworządności i pozycji Polski w Unii Europejskiej” – mówił lider PO. Dodał, że na listach Koalicji Obywatelskiej znajdą się między innymi społecznicy, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Grzegorz Schetyna poinformował, że 20% miejsc na listach Koalicji Obywatelskiej dostaną ludzie opozycji obywatelskiej i z organizacji pozarządowych. „Chcemy koalicji demokratów i patriotów” – powiedział szef PO. Dodał, że na listach Koalicji Obywatelskiej miejsca piąte, dziesiąte i ostatnie dostaną samorządowcy.

Polityk zapowiedział też tworzenie wspólnych list KO do Senatu, między innymi z PSL-em. „Rozmawialiśmy o tym wcześniej, wierzymy, ja wierzę w to, żeby reprezentacja poszczególnych komitetów wyborczych opozycji była komplementarna, żeby nie walczyć ze sobą” – powiedział Grzegorz Schetyna.

Koalicja Obywatelska przedstawi listy na wybory parlamentarne 26 lipca. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się między 12 października a 12 listopada.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku