°C

Samorządy mogą już składać wnioski

fot. Zbigniew Bodnar
 

Rusza nabór wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok. Wiadomo już, że na remonty i przebudowy dróg nasze województwo otrzyma ponad 82,5 miliona złotych.

Samorządowcy mają trzydzieści dni na złożenie wniosków o ministerialne dofinansowanie. Mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

 – Wszystkie informacje dotyczące nowego naboru jeszcze dziś pojawią się na stronie internetowej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego – zapewnia dyrektor wydziału Infrastruktury Katarzyna Kis:

Przypomnijmy, że jest to już drugi nabór wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwszy odbył się w marcu. Kwota przeznaczona na realizację przyszłorocznych inwestycji jest o blisko 30 milionów wyższa, od tej którą województwo otrzymało na dofinansowanie samorządów w realizacji zadań drogowych w tym roku.

Dodajmy, że zgodnie z zapisami programu, zarówno Gorzów jak i Zielona Góra jako miasta, gdzie swoją siedzibę ma wojewoda i marszałek, nie mogą składać wniosków o dofinansowanie drogowych inwestycji.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku