°C

Samorządy mogą już składać wnioski

fot. Zbigniew Bodnar

Rusza nabór wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok. Wiadomo już, że na remonty i przebudowy dróg nasze województwo otrzyma ponad 82,5 miliona złotych.

Samorządowcy mają trzydzieści dni na złożenie wniosków o ministerialne dofinansowanie. Mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

 – Wszystkie informacje dotyczące nowego naboru jeszcze dziś pojawią się na stronie internetowej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego – zapewnia dyrektor wydziału Infrastruktury Katarzyna Kis:

Przypomnijmy, że jest to już drugi nabór wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwszy odbył się w marcu. Kwota przeznaczona na realizację przyszłorocznych inwestycji jest o blisko 30 milionów wyższa, od tej którą województwo otrzymało na dofinansowanie samorządów w realizacji zadań drogowych w tym roku.

Dodajmy, że zgodnie z zapisami programu, zarówno Gorzów jak i Zielona Góra jako miasta, gdzie swoją siedzibę ma wojewoda i marszałek, nie mogą składać wniosków o dofinansowanie drogowych inwestycji.

Skomentuj przez Facebooka
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.