°C

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Szlachetna Paczka

Stowarzyszenie WIOSNA szuka liderów i wolontariuszy Szlachetnej Paczki w województwie lubuskim.

W tym roku organizatorzy akcji planują objąć pomocą ponad 600 rodzin z całego regionu.

– To dwa razy więcej, niż rok temu, a więc potrzebujemy też znacznie wolontariuszy – mówi Małgorzata Nowak, koordynatorka Szlachetnej Paczki w województwie lubuskim:

 

Nowe miejscowości w naszym regionie, do których chce trafić Szlachetna Paczka, to m.in. Brody, Cybinka, Ośno Lubuskie, Nowa Sól, Torzym, Trzebiel czy Krosno Odrzańskie.

– To właśnie w małych miejscowościach brakuje nam wolontariuszy. Szukamy też lidera rejonu w Zielonej Górze – podkreśla Małgorzata Nowak:

 

Małgorzata Nowak zaznacza, że dzięki wsparciu Szlachetnej Paczki wielu rodzinom udało się wyjść z biedy i zmienić swoją sytuację życiową. Jak mówi, pomagają w tym wolontariusze, którzy dokładnie sprawdzają, czego potrzebuje dana rodzina i jak można im pomóc:

 

Przypomnijmy, że Szlachetna Paczka to akcja organizowana od 2001 roku. Wspierają ją m.in. prezydent Andrzej Duda, papież Franciszek, Kami Stoch, Kinga Preiss czy Anna i Robert Lewandowscy. W ciągu 18 lat w pomoc potrzebującym zaangażowało się ponad 4 mln osób. Dzięki nim, Szlachetne Paczki trafiły do 150 tys. rodzin w całej Polsce.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.