°C

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Szlachetna Paczka

Stowarzyszenie WIOSNA szuka liderów i wolontariuszy Szlachetnej Paczki w województwie lubuskim.

W tym roku organizatorzy akcji planują objąć pomocą ponad 600 rodzin z całego regionu.

– To dwa razy więcej, niż rok temu, a więc potrzebujemy też znacznie wolontariuszy – mówi Małgorzata Nowak, koordynatorka Szlachetnej Paczki w województwie lubuskim:

 

Nowe miejscowości w naszym regionie, do których chce trafić Szlachetna Paczka, to m.in. Brody, Cybinka, Ośno Lubuskie, Nowa Sól, Torzym, Trzebiel czy Krosno Odrzańskie.

– To właśnie w małych miejscowościach brakuje nam wolontariuszy. Szukamy też lidera rejonu w Zielonej Górze – podkreśla Małgorzata Nowak:

 

Małgorzata Nowak zaznacza, że dzięki wsparciu Szlachetnej Paczki wielu rodzinom udało się wyjść z biedy i zmienić swoją sytuację życiową. Jak mówi, pomagają w tym wolontariusze, którzy dokładnie sprawdzają, czego potrzebuje dana rodzina i jak można im pomóc:

 

Przypomnijmy, że Szlachetna Paczka to akcja organizowana od 2001 roku. Wspierają ją m.in. prezydent Andrzej Duda, papież Franciszek, Kami Stoch, Kinga Preiss czy Anna i Robert Lewandowscy. W ciągu 18 lat w pomoc potrzebującym zaangażowało się ponad 4 mln osób. Dzięki nim, Szlachetne Paczki trafiły do 150 tys. rodzin w całej Polsce.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka