°C

Kąpielisko Ochla bez pozytywnej opinii sanepidu

fot. Marta Czechowska

Dwa kąpieliska z pozytywną opinią, jedno miejsce bez – zielonogórski sanepid ocenił wodę w miejscach sezonowo przeznaczonych do kąpieli.

Kąpać można się na kąpielisku w Nowogrodzie Bobrzańskim i w jeziorze Linie koło Kargowej – mówi Dorota Baranowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny:

W tym sezonie letnim sanepid nie wydał pozytywnej opinii w sprawie utworzenia sezonowego miejsca do kąpieli na terenie ośrodka rekreacyjno – sportowego na Ochli:

Woda do kąpieli musi być zbadana przed rozpoczęciem sezonu, a później w trakcie. Każdorazowo także wtedy, kiedy występuje podejrzenie zanieczyszczenia, czy  zakwitów.  Miejsce sezonowo przeznaczone do kąpieli jest wyznaczane na 30 dni w sezonie.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka