°C

Kąpielisko Ochla bez pozytywnej opinii sanepidu

fot. Marta Czechowska

Dwa kąpieliska z pozytywną opinią, jedno miejsce bez – zielonogórski sanepid ocenił wodę w miejscach sezonowo przeznaczonych do kąpieli.

Kąpać można się na kąpielisku w Nowogrodzie Bobrzańskim i w jeziorze Linie koło Kargowej – mówi Dorota Baranowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny:

W tym sezonie letnim sanepid nie wydał pozytywnej opinii w sprawie utworzenia sezonowego miejsca do kąpieli na terenie ośrodka rekreacyjno – sportowego na Ochli:

Woda do kąpieli musi być zbadana przed rozpoczęciem sezonu, a później w trakcie. Każdorazowo także wtedy, kiedy występuje podejrzenie zanieczyszczenia, czy  zakwitów.  Miejsce sezonowo przeznaczone do kąpieli jest wyznaczane na 30 dni w sezonie.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.