°C

Zakończył się nabór do szkół średnich

fot. Pixabay
 

Do 11 lipca uczniowie mieli czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani podczas naboru. Aż 550 osób nie złożyło takich deklaracji. Stanowi to 15 procent wszystkich uczniów.

Jednocześnie ponad tysiąc osób złożyło odwołania od decyzji kwalifikujących uczniów do poszczególnych szkół i klas. Składali je przede wszystkim kandydaci pochodzący z innych miast, którzy wybrali szkoły w swoim miejscu zamieszkania oraz ci, którzy liczyli na otrzymanie miejsca w bursie.

Wiele osób złożyło odwołanie ponieważ nie byli zadowoleni z przydziału do szkół i stąd ich.

Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych wskazuje, że w zielonogórskich szkołach średnich przygotowano więcej miejsc niż aplikujących do nich chętnych do podjęcia nauki:

Wszyscy, którzy jeszcze nie zdecydowali się ostatecznie na wybór szkoły, mogą zajrzeć na stronę internetową miasta, gdzie znajduje się informacja na temat wolnych miejsc w szkołach średnich. Takich miejsc jest jeszcze 544.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka