°C

Trojaczki w Nowej Soli

fot. szpital w Nowej Soli
 

W nowosolskim szpitalu na świat przyszły trojaczki. To Kalina, Pola i Matylda.

Ze względu na pojawienie się na świecie w 31 tygodniu natychmiast po porodzie trafiły na Oddział Neonatologii. Dziewczynki trafiły do inkubatorów w których spędziły pierwsze tygodnie. – Poród odbywał się w godzinach wieczornych – mówi doktor Anita Bejga, kierownik Działu Noworodków i Wcześniaków. Doktor Bejga zaznacza, że zaraz po porodzie dziewczynki wymagały intensywnej terapii nieinwazyjnej wentylacji, bez której nie potrafiłyby samodzielnie oddychać. Zostało także wdrożone dożylne żywienie, bez którego nie byłyby w stanie prawidłowo się rozwijać i przybierać na wadze.

Rodzice o będących w drodze trojaczkach dowiedzieli się w grudniu, w szóstym tygodniu ciąży. Jak sami mówią przeżyli szok. – Zapewniono nam bardzo dobrą opiekę. Czułam, że z córeczkami wszystko będzie dobrze – wspomina pani Marcelina Giernacka.

Pierwsza na świecie pojawiła się Kalinka, druga Pola, a trzecia Matylda. W domu na dziewczynki czeka 2,5-letni braciszek.

Dodajmy, że trojaczki zdarzają się raz na 6800 przypadków. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku