°C

Posypały się lubuskie medale na OOM!

fot. fb Tomasz Saska

Sześć medali zdobyli lubuscy lekkoatleci w drugim dniu finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu.

Z ALKS AJP Gorzów złoto wywalczyła Alicja Kaczmarek w biegu na 400 metrów przez płotki a brąz Kornelia Sura w siedmioboju. Trener ALKS AJP Tomasz Saska podkreśla, że jego złota podopieczna w ostatnich dniach zmagała się z infekcją, więc wygrana jest szczególnie cenna:

Mistrzynią Polski juniorek młodszych w biegu na 400 metrów została Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów. Trener Sebastian Papuga nie ukrywa, że każdy inny wynik byłby rozczarowaniem:

W rzucie oszczepem o niespodziankę postarała się Weronika Bajor z Uczniaka Szprotawa, która zdobyła srebrny medal. Mieszkająca w Gubinie zawodniczka osiągnęła 47,32 m, a triumfatorka konkurencji Gabriela Andrukonis z Czwórki Białystok 50,23 m. O sukcesie 17 letniej podopiecznej mówi trener Grzegorz Biłan:

Pozostałe dwa medale padły łupem skoczkini w dal z ZLKL Zielona Góra Wiktorii Szymankiewicz, która skoczyła 5,51 i zdobyła brązowy medal oraz Liliany Młynarczyk z Astry Nowa Sól, trzeciej w biegu na 3000 metrów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.