°C

Będzie nowy plan gospodarowania odpadami

fot. pixabay
 

Władze województwa lubuskiego przystępują do aktualizacji Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami.

Jak wyjaśnia wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, jest to związane m.in. z obowiązkiem uruchamiania przez gminy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów.

– Aby to jednak zrobić i wesprzeć samorządy odpowiednimi dotacjami, musimy wpisać te punkty do naszego planu – dodaje Tomczyszyn:

 

Na aktualizacji Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami skorzystają też właściciele firm zajmujących się zbiórką, składowaniem i przetwarzaniem odpadów.

– Planowane przez nas zmiany pozwolą im. m.in. na realizowanie wielu ważnych inwestycji, które będą mogły być finansowane z funduszy unijnych – mówi Artur Malec z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego:

 

Dodajmy, że władze regionu chcą, aby projekt aktualizacji Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami trafił pod obrady sejmiku już na początku września.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku