°C

Będzie nowy plan gospodarowania odpadami

fot. pixabay

Władze województwa lubuskiego przystępują do aktualizacji Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami.

Jak wyjaśnia wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, jest to związane m.in. z obowiązkiem uruchamiania przez gminy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów.

– Aby to jednak zrobić i wesprzeć samorządy odpowiednimi dotacjami, musimy wpisać te punkty do naszego planu – dodaje Tomczyszyn:

 

Na aktualizacji Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami skorzystają też właściciele firm zajmujących się zbiórką, składowaniem i przetwarzaniem odpadów.

– Planowane przez nas zmiany pozwolą im. m.in. na realizowanie wielu ważnych inwestycji, które będą mogły być finansowane z funduszy unijnych – mówi Artur Malec z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego:

 

Dodajmy, że władze regionu chcą, aby projekt aktualizacji Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami trafił pod obrady sejmiku już na początku września.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.