°C

Kolejne dotacje na inwestycje w szpitalu w Zielonej Górze

 

Władze województwa lubuskiego przeznaczyły kolejne pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Łączna suma dotacji wyniosła tym razem prawie 2 mln złotych.

Jak podkreśla Marek Działoszyński, prezes zielonogórskiego szpitala, za te pieniądze będzie można wyposażyć placówkę w wiele potrzebnych urządzeń:

 

Marek Działoszyński zaznacza, że tego typu dotacje są bardzo potrzebne, bo dzięki temu można dokonać niezbędnych zakupów i usprawnić pracę wielu oddziałów Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze:

 

W tym roku Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze otrzyma od samorządu województwa ponad 30 mln złotych dotacji.

Marszałek Elżbieta Polak zapewnia, że równie duże wsparcie trafi też do innych szpitali w regionie, ponieważ w porównaniu z rokiem ubiegłym samorząd województwa podwoił pulę pieniędzy przeznaczonych na inwestycje w służbie zdrowia:

 

Władze województwa zapowiadają, że będą wspierali radnych sejmiku do jeszcze większego wsparcia finansowego lubuskich szpitali. Prowadzone są także negocjacje w sprawie przeznaczenia na ten cel jeszcze większej puli funduszy unijnych.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku