°C

Akademia Opiekunów w Zielonej Górze

fot. Pixabay
 

Jak opiekować się osobą starszą, zniedołężniałą lub zmagającą się z demencją czy Alzheimerem? Tego właśnie uczono dziś w Zielonej Górze na szkoleniu organizowanym przez krakowską Akademię Opiekunów.

Zajęcia prowadziła m.in. pielęgniarka Ewelina Pawlik, która opowiadała o problemach osób zmagających się z demencją. Jak mówi, opieka nad takimi seniorami stanowi spore wyzwanie, szczególnie dla ich bliskich:

 

W warsztatach szkoleniowych dla opiekunów wzięła udział m.in. Janina Potocka z Zielonej Góry, która ma już doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

– Praca ze seniorami z demencją czy Alzheimerem nie należy do najłatwiejszych – przyznaje:

 

Akademia Opiekunów to projekt realizowany od czterech lat.

– Prowadzimy zajęcia w całej Polsce, zapraszając na nie zarówno osoby, które opiekują się np. swoimi rodzicami, jak i tych, którzy planują robić to zawodowo – mówi koordynatorka Akademii Olga Paryszewska:

 

Dodajmy, że – oprócz Zielonej Góry – zajęcia Akademii Opiekunów organizowane już były m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Terminy kolejnych spotkań można znaleźć na www.akademiaopiekunow.pl

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku