°C

Nadzwyczajna sesja w Szprotawie

fot. S. Kordyjalik

Zamknięcie wysypiska śmieci w podszprotawskich Kartowicach nie zakończyło dyskusji na temat tego miejsca. Z inicjatywy burmistrza Szprotawy, odbyła się dziś nadzwyczajna sesja rady miasta w tej sprawie.

Burmistrz miasta, Mirosław Gąsik podkreślał, że składowisko odpadów zostało zamknięte, ale zapewne nigdy nie zniknie i mieszkańcy chcą wiedzieć, jak takie sąsiedztwo wpłynie na ich zdrowie.

 

 

Henryk Ostrowski, mieszkający niedaleko wysypiska wyrażał liczne wątpliwości, co do stanu wysypiska i podkreślał, że konieczny jest stały monitoring i ocena wpływu tego miejsca na zdrowie mieszkańców.

 

 

Mirosław Ganecki, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska podkreślał, że obecnie na składowisku nie dzieją się żadne niebezpieczne procesy.

 

 

Na sesji obecny był również przedstawiciel firmy SUEZ Zachód, która jest właścicielem terenu składowiska. Odmówił jednak wypowiedzi.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.