°C

Rodzina 500+ w Żarach

Fot. Zofia Popielecka
 

500+ w Żarach cieszy się dużym zainteresowaniem. Od 1 lipca wpłynęło ponad 2 tysiące wniosków, przewiduje się, że będzie ich około 6 tysięcy.

Zainteresowanie programem w całym kraju wzrasta z każdym dniem, w województwie lubuskim najwięcej wniosków wpływa internetowo. Jak mówi wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak, w celu rozwiania wszelkich wątpliwości na temat 500 + do lubuskich miejscowości przyjeżdżają pracownicy Urzędu Wojewódzkiego, którzy odpowiadają na wszystkie pytania mieszkańców regionu:

 

Jak mówi Grażyna Jelska z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, od 1 lipca ponad połowa wniosków na terenie województwa lubuskiego została już nadesłana do lubuskich gmin:

 

Iwona Kubiak z Urzędu Miejskiego w Żarach zauważa, że składanie wniosków nie sprawiło żadnych trudności mieszkańcom gminy:

Przypomnijmy, że od 1 lipca 500+ przypada na każde dziecko.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka