°C

Rodzina 500+ w Żarach

Fot. Zofia Popielecka

500+ w Żarach cieszy się dużym zainteresowaniem. Od 1 lipca wpłynęło ponad 2 tysiące wniosków, przewiduje się, że będzie ich około 6 tysięcy.

Zainteresowanie programem w całym kraju wzrasta z każdym dniem, w województwie lubuskim najwięcej wniosków wpływa internetowo. Jak mówi wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak, w celu rozwiania wszelkich wątpliwości na temat 500 + do lubuskich miejscowości przyjeżdżają pracownicy Urzędu Wojewódzkiego, którzy odpowiadają na wszystkie pytania mieszkańców regionu:

 

Jak mówi Grażyna Jelska z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, od 1 lipca ponad połowa wniosków na terenie województwa lubuskiego została już nadesłana do lubuskich gmin:

 

Iwona Kubiak z Urzędu Miejskiego w Żarach zauważa, że składanie wniosków nie sprawiło żadnych trudności mieszkańcom gminy:

Przypomnijmy, że od 1 lipca 500+ przypada na każde dziecko.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.