°C

Zakończył się Festiwal „Ziemia i Pieśń”

Fot. Sz D K.

Zespoły "Jarzębina" z województwa dolnośląskiego i grupa "Łastiwoczka" z Przemkowa zdobyły nagrody Grand Prix 27. Festiwalu Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń", jaki dziś zakończył się w Szprotawie. Przez trzy dni w części konkursowej wystąpiło ponad 30 zespołów z różnych stron Polski.

Do tego były stoiska z jadłem regionalnym i wyrobami rękodzielniczymi. – Festiwal miał jak zwykle wyjątkową atmosferę – powiedziała Teresa Zima dyrektor placówki:

Bukowy liść festiwalu zdobył „Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska” z powiatu częstochowskiego, a grupa „Radojewiczanie” z Radojewic w powiecie inowrocławskim otrzymała nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Stanisława Moniuszki.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.