°C

Mołdawianie uczą się rewitalizacji miast

foto: Adam Król
 

W Dobiegniewie od poniedziałku przebywa delegacja z Mołdawii, która zapoznaje się w praktyce z modelowym procesem rewitalizacji jaki ma miejsce w Dobiegniewie.

Tygodniowy staż odbywają czterej przedstawiciele mołdawskiej administracji centralnej, regionalnej oraz lokalnej. – Podczas pobytu zaprezentowaliśmy zostały doświadczenia dotyczące rewitalizacji obszarów w Dobiegniewie – mówi Grażyna Gradowska, sekretarz gminy

 – To dla nas bardzo duże doświadczenie – mówią uczestniczki stażu

Dziś mołdawscy przedstawiciele spotkali się w Stowarzyszeniu Wspierania Małej Przedsiębiorczości i zapoznali się z możliwościami finansowania przedsiębiorstw oraz rozwoju ekonomii społecznej.  
 
Staż organizowany jest w ramach projektu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i ma na celu pokazać jak w praktyce prowadzony jest proces odnowy miast.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku