°C

Obrączka znaleziona w Kwisie

Fot. Piotr Panek

Trzy lata po ślubie Piotr Panek z Żagania zgubił pierścionek w Kwisie. - Jestem szczęśliwy, że mogłem pomóc w jego odnalezieniu – mówi nurek z Żar Marcel Korkuś.

20 czerwca Piotr Panek z żoną wybrali się ze znajomymi na grilla nad rzekę Kwisę i postanowili się wykąpać.

– Podczas zejścia z wodospadu zanurzyłem rękę w wodzie i zgubiłem obrączkę – mówi jej właściciel. 

Poszukiwania okazały się bezskuteczne.

Piotr Panek umieścił post o pierścionku na jednym z portali społecznościowych. Odezwał się kolega – nurek Marcel Korkuś. Powiedział, że chętnie pomoże, jak wróci z Turcji do Polski.

– Kiedy Marcel rozpoczął poszukiwania, ludzie nie wierzyli, że obrączka się znajdzie, mówili, że tu jest nurt, poszła z wodą. A Marcel mówił: „Bądźmy dobrej myśli” – opowiada Piotr Panek.

– Poszukiwania trwały kilka godzin – mówi Marcel Korkuś:

Marcel Korkuś nurkuje od 15 lat, zajmuje się też poszukiwaniem zagubionych przedmiotów, współpracuje z policją, strażą pożarną przy poszukiwaniu zaginionych osób.

Działa w grupie poszukiwawczej Riese.

Pod wodą znalazł również zegarek. – Niebawem na swojej stronie opublikuję zdjęcie. Może znajdzie się właściciel – dodaje.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.