°C

Obrączka znaleziona w Kwisie

Fot. Piotr Panek
 

Trzy lata po ślubie Piotr Panek z Żagania zgubił pierścionek w Kwisie. - Jestem szczęśliwy, że mogłem pomóc w jego odnalezieniu – mówi nurek z Żar Marcel Korkuś.

20 czerwca Piotr Panek z żoną wybrali się ze znajomymi na grilla nad rzekę Kwisę i postanowili się wykąpać.

– Podczas zejścia z wodospadu zanurzyłem rękę w wodzie i zgubiłem obrączkę – mówi jej właściciel. 

Poszukiwania okazały się bezskuteczne.

Piotr Panek umieścił post o pierścionku na jednym z portali społecznościowych. Odezwał się kolega – nurek Marcel Korkuś. Powiedział, że chętnie pomoże, jak wróci z Turcji do Polski.

– Kiedy Marcel rozpoczął poszukiwania, ludzie nie wierzyli, że obrączka się znajdzie, mówili, że tu jest nurt, poszła z wodą. A Marcel mówił: „Bądźmy dobrej myśli” – opowiada Piotr Panek.

– Poszukiwania trwały kilka godzin – mówi Marcel Korkuś:

Marcel Korkuś nurkuje od 15 lat, zajmuje się też poszukiwaniem zagubionych przedmiotów, współpracuje z policją, strażą pożarną przy poszukiwaniu zaginionych osób.

Działa w grupie poszukiwawczej Riese.

Pod wodą znalazł również zegarek. – Niebawem na swojej stronie opublikuję zdjęcie. Może znajdzie się właściciel – dodaje.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku