°C

Apel o niepodlewanie ogródków

Fot. S. Misiak
 

Susza daje się we znaki nie tylko rolnikom i leśnikom. W wielu gminach niebezpiecznie spada poziom wód gruntowych, skutkuje to niedoborami wody pitnej. Tak jest w Pszczewie, gdzie występują okresowe przerwy w dostawie wody do mieszkańców.

– Apelujemy więc do mieszkańców, aby zaprzestali podlewania swoich ogródków i oszczędzali wodę – mówi Józef Piotrowski, wójt gminy Pszczew:

 

Sytuacja jest poważna, bo ujęcie wody w Pszczewie zaopatruje nie tylko mieszkańców stolicy gminy, ale korzystają z niego także mieszkańcy takich miejscowości jak Szarcz, Stołuń czy Zielomyśl.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku