°C

Uczcili rocznice podpisania traktatu wersalskiego i 100-lecia Niepodległości

fot. Daniel Sawicki
 

Przedstawiciele środowisk patriotycznych, narodowych oraz stowarzyszenia Lubuszanie dla Rzeczpospolitej uczcili dziś setną rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego czyli faktycznego Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.

To właśnie 28 czerwca 1919 roku w Wersalu podpisany został traktat pokojowy kończący I Wojnę Światową i po 123 latach dający odrodzenie II Rzeczpospolitej. Dziś z tej okazji na Placu Matejki złożono kwiaty pod pomnikiem symbolizującym 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Beata Pachnik-Łodzińska ze stowarzyszenia Lubuszanie dla Rzeczpospolitej wskazuje, że właśnie ta data jest faktycznym terminem odzyskania niepodległości:

Tomasz Naruszewicz przypomina, że do odrodzenia się państwowości polskiej doprowadziły działania przedstawicieli całej sceny politycznej, niezależnie od różnic ideologicznych:


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku