°C

Kaczyński wyprzedza Tuska w rankingu zaufania

fot. Pixabay
 

Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem społeczeństwa – wynika z sondażu IBRiS dla portalu Onet. Na podium znaleźli się też premier Mateusz Morawiecki i była szefowa rządu Beata Szydło. Donald Tusk znalazł się poza podium - przewodniczącego Rady Europejskiej wyprzedził prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Andrzejowi Dudzie ufa 47 proc. badanych przez IBRiS. Odwrotne zdanie na jego temat ma 38,4 proc. ankietowanych. Prezydent nadal jest jedynym obok premiera politykiem w badaniu, któremu ufa więcej respondentów, niż nie ufa. Mateuszowi Morawickiemu ufa 44,6 proc. badanych. Innego zdania jest 42,2 proc. Beata Szydło ma 38,2 proc. pozytywnych wskazań.

Zaufanie do lidera Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 35,5 proc. respondentów. Dopiero na piątym miejscu znalazł się przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. To jego najsłabsza lokata od czasu przywrócenia go do badań zaufania IBRiS w marcu 2018 roku. Ufa mu 32,7 proc. badanych. 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku