°C

Wokalne prezentacje w Lubsku już po raz 27.

fot. L. Krychowski

W Lubsku rozpoczynają się dzisiaj 27. Lubuskie Prezentacje Wokalne Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski Lubsko 2019. Festiwal od wielu lat gromadzi młodzież, która mimo ograniczeń fizycznych czy umysłowych, przyjeżdża do Lubska, by śpiewać dla siebie i dla innych. Uroczyste otwarcie Prezentacji już o 17.00, ale Koncert Powitalny dla mieszkańców Lubska odbędzie się o 20.30, na scence przy fontannie Lubskiego Domu Kultury.

Jutro uczestnicy Prezentacji pojadą do jednostki wojskowej w Świętoszowie, gdzie najpierw zwiedzą salę tradycji, obejrzą sprzęt, uzbrojenie i pojazdy pancerne, a potem spotkają się z żołnierzami, dla których dadzą koncert.

W czwartek i piątek uczestnicy wezmą udział w warsztatach, przygotowujących do koncertu galowego. Będą jednak także występować – w czwartek wieczorem przy świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubsku, a w piątek nad zalewem Karaś.

Koncert Galowy 27. Lubuskich Prezentacji Wokalnych Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski odbędzie się w sobotę o 18.30 w sali widowiskowej Lubskiego Domu Kultury.

inf. i foto. Lech Krychowski

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.