°C

Areszt dla podejrzanego o zabójstwa ojca

Fot. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Sąd w Zielonej Górze zadecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 25-letniego mieszkańca tego miasta, który jest podejrzany o zabójstwo 60-letniego ojca. Do tragedii doszło w minioną sobotę – przypomniał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

„Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa zagrożony karą dożywotniego pozbawienia wolności. Zarzuty w tej sprawie usłyszała również jego matka – żona ofiary. Kobieta jest podejrzana o nieudzielenie pomocy 60-latkowi. W tym przypadku zarzut przedstawiony kobiecie zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Po przedstawieniu zarzutu i przesłuchaniu została ona zwolniona” – powiedział PAP rzecznik.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że dramat rozegrał się podczas kolejnej kłótni domowej. Syn miał wówczas zaatakować ojca i uderzyć go nożem i tłuczkiem. Prokuratorzy wyjaśniają, co było powodem konfliktu.

Zgłoszenie o martwym mężczyźnie w jednym z mieszkań w Zielonej Górze policja otrzymała w minioną sobotę przed południem. Grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła na miejscu oględziny i zabezpieczyła ślady kryminalistyczne.

Sekcja zwłok wykazała, że śmiertelne okazały się rany kłute, które doprowadziły do powstania rozległych obrażeń wewnętrznych połączonych z wylewem.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.