°C

Tonący nie krzyczy, tonie w ciszy. Dowiedz się, jak reagować

Fot. PAP

Tonący nie krzyczy, bo nie ma na to siły. Tonie w ciszy, desperacko próbując zaczerpnąć powietrza. Ratownicy ostrzegają, że woda to żywioł, który jest niebezpieczny również dla osób, które umieją pływać. W związku z początkiem letnich wakacji przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kąpieli w plenerze.

W sobotę w Polsce utonęło osiem osób – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i zaapelowało o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Od 1 kwietnia w takich okolicznościach zginęły 143 osoby.

„W pierwszy przedłużony wakacyjny weekend woda pochłonęła już 17 ofiar” – wskazano w komunikacie. RCB zaapelowało o „stosowanie się do najważniejszych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą”.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.