°C

Akademia chce kształcić pielęgniarki

lubuskie.pl

Akademia im. Jakuba z Paradyża chce otworzyć kierunek pielęgniarski. To odpowiedź uczelni na potrzeby rynku pracy. Rozmowy już trwają.

 Także z szefostwem gorzowskiego szpitala. Chodzi o wskazanie kadry, która wesprze uczelnię w procesie kształcenia.  Rektor akademii prof. Elżbieta Skorupska- Raczyńska ma nadzieję, że do końca wakacji wniosek o utworzenie nowego kierunku znajdzie się już w ministerstwie.

 

Czy gorzowska akademia z takim kierunkiem będzie mogła liczyć na wsparcie zarządu i marszałka województwa, który hojnie wspiera podobny kierunek na Uniwersytecie Zielonogórskim? Pytaliśmy o to porannego gościa Radia Gorzów wiceprzewodniczącego sejmiku Mirosława Marcinkiewicza. – To będzie strzał w dziesiątkę- mówi:

 

Akademia Jakuba z Paradyża zapewnia, że stara się reagować na potrzeby rynku pracy. Pod wpływem pracodawców uczelnia złożyła wniosek o uruchomienie mechaniki i robotyki- byłby to piąty kierunek inżynierski. AJP ma 9 uprawnień do prowadzenia studiów magisterskich, złożyła wniosek o 10- na informatyce.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.