°C

Walerian Piotrowski apeluje do radnych ws. pomnika ks. Michalskiego

Walerian Piotrowski / fot. Janusz Życzkowski

Honorowy obywatel Zielonej Góry i obrońca uczestników Wydarzeń Zielonogórskich zabiera głos w sprawie budowy pomnika ks. Kazimierza Michalskiego. Mecenas Walerian Piotrowski apeluje do radnych, którzy podczas ostatniej sesji głosowali przeciw stosownej uchwale, by podczas wtorkowej sesji zmienili decyzję.

W rozmowie z nami senator Piotrowski wyraził przekonanie, że radni powinni kierować się wyższym dobrem i nie blokować cennej inicjatywy:

W ocenie Waleriana Piotrowskiego, głosowanie przeciw budowie pomnika ks. Kazimierza Michalskiego, zrówna radnych z komunistycznymi przeciwnikami opiekuna Domu Katolickiego w Zielonej Górze:

Przypomnijmy, podczas ostatniej sesji radni Klubu Zielona Razem i radni niezrzeszeni zagłosowali przeciw partycypacji miasta w projekcie budowy pomnika dofinansowanego z budżetu Instytutu Pamięci Narodowej. Niektórzy z nich tłumaczyli, że za mało jest danych dotyczących realizacji zadania. 

Dziś projekt uchwały wraca pod obrady. O wyniku głosowania poinformujemy na naszej antenie.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.