°C

Wojewoda opowie o 500 plus

foto: Adam Król

W Dobiegniewie odbyła się inauguracja kampanii informacyjnej o rozszerzeniu świadczenia 500 plus na każde dziecko.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślił, że jest to program, który wspiera polskie rodziny.

Rodziny z gminy Dobiegniew korzystają  – mówi Sylwia Łaźniewska burmistrz dobiegniewa
 
 
Mieszkańcy chwalą rozszerzenie programu 500 plus
 

Środki z programu „Rodzina 500+” teraz będą przyznawane na pierwsze dziecko bez względu na dochód rodziny. Od 1 lipca br. będzie można złożyć wniosek przez Internet, za pośrednictwem: empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS i bankowości elektronicznej. Natomiast od 1 sierpnia br. w formie papierowej w gminie lub listownie, za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje, że świadczenie 500+ zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku po 30 września oznacza, że świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku. W przypadku dzieci urodzonych po 30 czerwca rodzice będą mieli aż 3 miesiące od urodzenia dziecka na złożenie wniosku. Świadczenie 500+ otrzymają z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.

Bus informacyjny z pracownikami Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedzi wszystkie gminy w województwie.

W poniedziałek akcję informacyjną zainaugurował premier

Szef rządu zainaugurował w poniedziałek akcję informacyjną dotyczącą programu „Rodzina 500 plus” w rozszerzonej formule na pierwsze dziecko.

500 plus to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu; jesteśmy przekonani, że to będzie bardzo ważny impuls do poprawy edukacji, do lepszego życia – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

 
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.