°C

Wojewoda opowie o 500 plus

foto: Adam Król
 

W Dobiegniewie odbyła się inauguracja kampanii informacyjnej o rozszerzeniu świadczenia 500 plus na każde dziecko.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślił, że jest to program, który wspiera polskie rodziny.

Rodziny z gminy Dobiegniew korzystają  – mówi Sylwia Łaźniewska burmistrz dobiegniewa
 
 
Mieszkańcy chwalą rozszerzenie programu 500 plus
 

Środki z programu „Rodzina 500+” teraz będą przyznawane na pierwsze dziecko bez względu na dochód rodziny. Od 1 lipca br. będzie można złożyć wniosek przez Internet, za pośrednictwem: empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS i bankowości elektronicznej. Natomiast od 1 sierpnia br. w formie papierowej w gminie lub listownie, za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje, że świadczenie 500+ zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku po 30 września oznacza, że świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku. W przypadku dzieci urodzonych po 30 czerwca rodzice będą mieli aż 3 miesiące od urodzenia dziecka na złożenie wniosku. Świadczenie 500+ otrzymają z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.

Bus informacyjny z pracownikami Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedzi wszystkie gminy w województwie.

W poniedziałek akcję informacyjną zainaugurował premier

Szef rządu zainaugurował w poniedziałek akcję informacyjną dotyczącą programu „Rodzina 500 plus” w rozszerzonej formule na pierwsze dziecko.

500 plus to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu; jesteśmy przekonani, że to będzie bardzo ważny impuls do poprawy edukacji, do lepszego życia – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

 
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku