°C

Zarząd województwa z absolutorium

fot. Janusz Życzkowski
 

Sesja sejmiku województwa lubuskiego z akcentem na uchwałę absolutoryjną. Radni województwa podejęli decyzję o udzieleniu wotum zaufania i skwitowaniu budżetu w 2018 roku.

Glosowanie poprzedziła dyskusja. Jak mówi przewodnicząca Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gośniowska-Kola, wątpliwości dotyczących działalności zarządu województwa jest sporo:

Przed głosowaniem Grzegorz Potęga z Klubu Koalicji Obywatelskiej w rozmowie z nami wyraził przekonanie, że Zarząd absolutorium otrzyma. W jego ocenie wątpliwości opozycji są nieuzasadnione:

Za udzieleniem absolutorium głosowali radni Koalicji Obywatelskiej, PSL i SLD. Przeciw były Kluby PiS i Bezpartyjnych Samorządowców.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku