°C

Bezpieczne wakacje

fot. Lubuska Policja

Policja czuwa nad bezpieczeństwem.

Od początku wakacji na lubuskich drogach doszło do 48 wypadków. Pięć osób zginęło, 61 zostało rannych. Ofiary to: 29-letni motocyklista w Kostrzynie, też motocyklista- 65-letni na drodze koło Jasienia, 68-letnia rowerzystka potrącona na DW 292 Nowa Sól – Bytom Odrzański oraz 2 osoby jadące BMW po czołowym zderzeniu z cysterną na drodze krajowej nr 32 Zielona Góra – Krosno Odrzańskie. Zatrzymano 294 osoby pod wpływem alkoholu i 20 jadących po użyciu środków odurzających. Dodatkowo 78 kierowcom zatrzymano prawo jazdy, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

W czasie ubiegłorocznych wakacji (od 22 czerwca do 2 września) w Lubuskiem doszło do 163 wypadków. Zginęło 17 osób, a 194 zostały ranne.

Każdego dnia policja podaje bieżącą liczbę i lokalizację śmiertelnych wypadków drogowych. To na specjalnej mapie, na stronach internetowych. Niestety – w całym kraju już 200 osób nie żyje!

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.