°C

Juliusz 2019 dla Michała Anioła

A.Dobosiewicz

Michał Anioł otrzymał Juliusza 2019. Aktor gorzowskiego teatru w ten sposób został uhonorowany jako najbardziej wyróżniający się w mijającym sezonie aktor w zespole teatru imienia Juliusza Osterwy w Gorzowie.

Odbierając statuetkę Michał Anioł nie krył wzruszenia. Wręczenie nagrody zbiegło się z przejściem aktora na emeryturę.

Statuetka Juliusza została przyznana po raz pierwszy. Jest nagrodą przechodnią. Będzie wręczana co roku, w dniu urodzin patrona gorzowskiego teatru. Juliusz Osterwa urodził się 23 czerwca 1885 roku. Autorem statuetki Juliusza jest gorzowski rzeźbiarz Michał Bajsarowicz. Statuetka wykonana jest z brązu i osadzona na drewnie, pochodzącym z belki ze spalonej gorzowskiej katedry.

Nagroda Juliusza 2019 została wręczona podczas uroczystego zakończenia sezonu artystycznego 2018/2019. Pracownicy teatru otrzymali podziękowania za mijający sezon, były gratulacje i życzenia. Za wypełnione emocjami chwile dziękowała między innymi wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała.

Podczas uroczystego zakończenia sezonu gorzowscy widzowie obejrzeli spektakl „Moralność pani Dulskiej”.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.