°C

Festiwal filmowy w Łagowie oficjalnie otwarty!

Fot. A. Steciąg

Koncertem jazzowym z muzyką Krzysztofa Komedy, w wykonaniu zielonogórskiej grupy Yes 4 Jazz, zainaugurowano oficjalnie 48. Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie.

Otwarcia imprezy dokonali w łagowskim Amfiteatrze dyrektor festiwalu Andrzej Kawala oraz wójt gminy Łagów Czesław Kalbarczyk.

Ten ostatni podkreślał, że Lubuskie Lato Filmowe na stałe wpisało się w historię Łagowa:

W trakcie ceremonii otwarcia 48. Lubuskiego Lata Filmowego na scenie łagowskiego Amfiteatru pojawili się także tegoroczni jurorzy konkursu głównego – m.in. Jerzy Domaradzki i Zbigniew Wichłacz, którzy wspominali swoje wcześniejsze wizyty na festiwalu w Łagowie.

– To wyjątkowe miejsce, z którym wiąże się wiele miłych wspomnień – mówili:

W czasie otwarcia tegorocznego festiwalu filmowego w Łagowie po raz kolejny zaapelowano też o uwolnienie Olega Sencowa – ukraińskiego reżysera, aresztowanego kilka lat temu przez władze rosyjskie i skazanego na pobyt w ciężkim obozie pracy.

Prowadzący galę Wojciech Olszewski przypomniał, że Oleg Sencow związany był także z festiwalem w Łagowie:

Dodajmy, że w trakcie tegporocznego Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie zaprezentowanych zostanie ponad 240 filmów.

Festiwal potrwa do końca czerwca, a zwycięzców Złotych Gron w konkursie głównym oraz konkursach filmów dokumentalnych i krótkometrażowych poznamy w najbliższą sobotę.

Radio Zachód jest patronem medialnym festiwalu. Relacje z imprezy przez cały tydzień na antenie Radia Zachód.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.