°C

Festiwal filmowy w Łagowie oficjalnie otwarty!

Fot. A. Steciąg
 

Koncertem jazzowym z muzyką Krzysztofa Komedy, w wykonaniu zielonogórskiej grupy Yes 4 Jazz, zainaugurowano oficjalnie 48. Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie.

Otwarcia imprezy dokonali w łagowskim Amfiteatrze dyrektor festiwalu Andrzej Kawala oraz wójt gminy Łagów Czesław Kalbarczyk.

Ten ostatni podkreślał, że Lubuskie Lato Filmowe na stałe wpisało się w historię Łagowa:

W trakcie ceremonii otwarcia 48. Lubuskiego Lata Filmowego na scenie łagowskiego Amfiteatru pojawili się także tegoroczni jurorzy konkursu głównego – m.in. Jerzy Domaradzki i Zbigniew Wichłacz, którzy wspominali swoje wcześniejsze wizyty na festiwalu w Łagowie.

– To wyjątkowe miejsce, z którym wiąże się wiele miłych wspomnień – mówili:

W czasie otwarcia tegorocznego festiwalu filmowego w Łagowie po raz kolejny zaapelowano też o uwolnienie Olega Sencowa – ukraińskiego reżysera, aresztowanego kilka lat temu przez władze rosyjskie i skazanego na pobyt w ciężkim obozie pracy.

Prowadzący galę Wojciech Olszewski przypomniał, że Oleg Sencow związany był także z festiwalem w Łagowie:

Dodajmy, że w trakcie tegporocznego Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie zaprezentowanych zostanie ponad 240 filmów.

Festiwal potrwa do końca czerwca, a zwycięzców Złotych Gron w konkursie głównym oraz konkursach filmów dokumentalnych i krótkometrażowych poznamy w najbliższą sobotę.

Radio Zachód jest patronem medialnym festiwalu. Relacje z imprezy przez cały tydzień na antenie Radia Zachód.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku