°C

Dokończą trasę S3. Wybrano najlepszą ofertę

fot. GDDKiA
 

GDDKiA wybrała najlepszą ofertę na dokończenie fragmentu drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów koło Polkowic do węzła Lubin Północ. Wskazano konsorcjum, na czele którego stoi firma Mota-Engil. Wcześniej firma budowała m.in. fragmenty ekspresówek S3 (Gorzów-Skwierzyna, Międzyrzecz-Sulechów), S7 i S8 czy autostrady A4.

Zadaniem nowego wykonawcy będzie realizacja ok. 25 proc. robót, które pozostały do wykonania na odcinku drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ. Umowa ma być podpisana do końca czwartego kwartału. Wykonawca będzie miał 12 miesięcy na zakończenie prac z wyłączeniem okresu zimowego. Oznacza to, że nowym odcinkiem kierowcy pojadą prawdopodobnie dopiero na początku 2021 roku.

„Nowy Wykonawca będzie musiał m.in. dokończyć budowę drogi ekspresowej – dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pas awaryjny, węzły Kaźmierzów, Polkowice i Lubin Północ, obiekty inżynierskie, systemy odwodnienia i urządzenia ochrony środowiska” – podano w komunikacie GDDKiA.

Po koniec kwietnia GDDKiA rozwiązała umowę z wykonawcą tego odcinka – konsorcjum firm, którego liderem była Salini Polska. Jak podano wówczas, pomimo wielokrotnych wezwań Salini nie realizowało prac na S3 w okolicach Polkowic.

S3 na terenie województwa dolnośląskiego jest obecnie budowana od Bolkowa do granicy państwa. Ten fragment trasy podzielono na dwa odcinki o łącznej długości 31,5 km. Wartość tego zadania to prawie 2,4 mln zł. W województwie lubuskim kończy się budowa drugiej nitki trasy wraz z mostem w Cigacicach. Termin mija w połowie grudni


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku