°C

Dokończą trasę S3. Jest przetarg

fot. GDDKiA

GDDKiA ogłosiła przetarg na dokończenie fragmentu drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ. Po koniec kwietnia GDDKiA rozwiązała umowę z wykonawcą tego odcinka - konsorcjum firm, którego liderem była Salini Polska.

Jak podała dziś w komunikacie GDDKiA, zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie realizacja ok. 25 proc. robót, które pozostały do wykonania na odcinku drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ.

„W ramach ogłoszonego zamówienia, nowy Wykonawca będzie musiał m.in. dokończyć budowę drogi ekspresowej – dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pas awaryjny, węzły Kaźmierzów, Polkowice i Lubin Północ, obiekty inżynierskie, systemy odwodnienia i urządzenia ochrony środowiska” – podano w komunikacie.

Po koniec kwietnia GDDKiA rozwiązała umowę z wykonawcą tego odcinka – konsorcjum firm, którego liderem była Salini Polska. Jak podano wówczas, pomimo wielokrotnych wezwań Salini nie realizowało prac na S3 w okolicach Polkowic.

Oferty w przetargu można składać do 23 lipca.

S3 na terenie województwa dolnośląskiego jest obecnie budowana od Bolkowa do granicy państwa. Ten fragment trasy podzielono na dwa odcinki o łącznej długości 31,5 km. Wartość tego zadania to prawie 2,4 mln zł. W województwie lubuskim trwa natomiast budowa drugiej nitki trasy wraz z mostem w Cigacicach.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.