°C

Krok w kierunku upamiętnienia

Herb Jasienia

W Jasieniu coraz bliżej upamiętnienia ofiar niemieckiego podobozu. Był filią mieszczącego się niedaleko Wałbrzycha obozu koncentracyjnego Gross Rosen. Władze Jasienia są już w rozmowach na temat przyszłości działki, która należy do Nadleśnictwa Lubsko.

– To właśnie na tym terenie pracował i mieszkały kobiety, które więziono w czasie II wojny światowej – informuje Andrzej Kamyszek, burmistrz Jasienia.

 

 

Andrzej Kamyszek dodaje, że upamiętnienie ofiar podobozu Gross Rosen, to element zmiany wizerunku miasta, które chciałoby mieć również elementy, przyciągające turystów. Chodzi również o Szlak 15 południka, który przecina miasto oraz stację kolejową, która ściąga raz do roku miłośników kolei.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.