°C

Krok w kierunku upamiętnienia

Herb Jasienia
 

W Jasieniu coraz bliżej upamiętnienia ofiar niemieckiego podobozu. Był filią mieszczącego się niedaleko Wałbrzycha obozu koncentracyjnego Gross Rosen. Władze Jasienia są już w rozmowach na temat przyszłości działki, która należy do Nadleśnictwa Lubsko.

– To właśnie na tym terenie pracował i mieszkały kobiety, które więziono w czasie II wojny światowej – informuje Andrzej Kamyszek, burmistrz Jasienia.

 

 

Andrzej Kamyszek dodaje, że upamiętnienie ofiar podobozu Gross Rosen, to element zmiany wizerunku miasta, które chciałoby mieć również elementy, przyciągające turystów. Chodzi również o Szlak 15 południka, który przecina miasto oraz stację kolejową, która ściąga raz do roku miłośników kolei.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku