°C

Zakaz kąpieli, a fontanny jak basen

fot. M. Czechowska

Miejskie fontanny nie służą do kąpieli – apelują zielonogórskie wodociągi i sanepid. Upalna pogoda sprawia, że wiele osób traktuje wodotryski jak basen, często można zobaczyć w nich dzieci.

Tak jest np. na Placu Bohaterów:

Fontanny to obiekty miejskiej infrastruktury, które nie nadają się do kąpieli i nie są pod nadzorem sanepidu – mówi Dorota Baranowska, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze:

Miejskie wodotryski codziennie czyści kilkuosobowa ekipa wodociągów. To zajmuje całą zmianę bo fontanny są mocno zanieczyszczone, zwłaszcza po weekendzie – mówią pracownicy ZWIK:

ZWIK zaznacza, że przy wszystkich obiektach umieszczono tabliczki z informacją o zakazie kąpieli. Woda w fontannach jest też uzdatniana chemicznie – przypomina Roman Stanisławiak, dyrektor do spraw technicznych spółki:

W Zielonej Górze jest około 20 wodotrysków.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.