°C

Święto filmu w Łagowie już za kilka dni…

Fot. Lubuskie Lato Filmowe

Już w najbliższą niedzielę w Łagowie rozpoczyna się 48. Lubuskie Lato Filmowe.To najstarsza tego typu impreza filmowa w Polsce, prezentująca kino Europy Środkowo - Wschodniej.

Jak co roku filmowcy walczyć będą o Złote, Srebrne i Brązowe Grona w konkursach filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. W konkursie głównym o laury Lubuskiego Lata Filmowego ubiegać się będzie 16 filmów z Polski, Niemiec, Węgier, Litwy, Łotwy, Czech i Słowacji.

– Oceniać je będzie jak zawsze wybitne jury – mówi Andrzej Kawala, dyrektor łagowskiego festiwalu:

 

W tym roku do udziału w Lubuskim Lecie Filmowym zgłoszono prawie 400 filmów, nie tylko z Europy Środkowo – Wschodniej, ale także z Iranu, Tajwanu, Singapuru, Japonii, Brazylii czy Kanady.

Andrzej Kawala zaznacza, że wybór filmów konkursowych, jakie zobaczymy w tym roku w Łagowie, nie był wcale łatwy:

 

Oprócz filmów konkursowych, w programie festiwalu w Łagowie znalazło się także, jak co roku, wiele filmów prezentowanych w różnego rodzaju blokach tematycznych.

– Będzie więc w czym wybierać – zapewnia dyrektor Lubuskiego Lata Filmowego:

 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku główną nagrodę Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie zdobyła „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.

Tegoroczny festiwal zainaugurowany zostanie w łagowskim amfiteatrze już w niedzielę, 23 czerwca, o godz. 21.00 koncertem muzyki filmowej Krzysztofa Komedy w 50. rocznicę tragicznej śmierci artysty.

Relacje z festiwalu przez cały tydzień na antenie Radia Zachód.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.