°C

Wystawa o procesjach Bożego Ciała w Broniszowie

Fot. K. Kubasiewicz

Jak wygląda procesja Bożego Ciała okiem fotografików? Tego będzie się można dowiedzieć już dziś w Broniszowie koło Kożuchowa. Odbędzie się tu specjalny pokaz slajdów z kilku procesji odbywających się w okolicznych wioskach.

Zdjęcia wyświetlone zostaną późnym wieczorem na murach broniszowskiego kościoła. Akcję organizują już po raz piąty członkowie nieformalnej grupy fotograficznej Krówka, która gromadzi artystów z całej Polski.

– Od wielu lat spotykamy się w Broniszowie na warsztatach fotograficznych, a kilka lat temu wpadliśmy na pomysł zorganizowania takiego pokazu – mówi Krzysztof Kubasiewicz, jeden z inicjatorów tego przedsięwzięcia:

 

Jak podkreśla Krzysztof Kubasiewicz, kolorowe procesje Bożego Ciała mają w sobie coś szczególnego i są dla fotografików bardzo ciekawe i inspirujące.

– Podobnie zresztą, jak sam Broniszów, który pokochało wielu z nas – dodaje:

 

Oprócz wieczornego pokazu slajdów na murach miejscowego kościoła, będzie też można obejrzeć inne zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych w Broniszowie:

 

Dodajmy, że dzisiejszy wernisaż wystaw fotograficznych na zamku w Broniszowie rozpocznie się o godz. 16.30, natomiast slajdy wykonane w trakcie tegorocznych procesji Bożego Ciała będzie prezentowane będą na murach kościoła pw. św. Anny od godz. 22.00.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.