°C

Wyciągał ludzi z płonących aut. Otrzymał gratulacje wojewody

fot:E.Kobelak

Ogień i ręka uderzająca w szybę auta - to obraz powracający w myślach ukraińskiego kierowcy, który ponad tydzień temu wyciągał ludzi z płonących aut po wypadku na A6 pod Szczecinem. Był blisko bo jechał tuż za ciężarówką, która uderzyła w stojące w korku samochody.

Andriej jest obywatelem Ukrainy. Od blisko 4 lat mieszka jednak niedaleko Gorzowa, dokładniej w Strzelcach Krajeńskich. Dziś z rąk wicewojewody lubuskiego Wojciecha Perczaka, odebrał list gratulacyjny:

Pan Andriej z trudem wraca do wydarzeń z 9 czerwca, zapewnia jednak, że bohaterem się nie czuje. – Zrobiłem to co musiałem – mówi bohaterski kierowca:

W dzisiejszym spotkaniu w LUW udział wzięła także rodzina pana Andrieja. – Tata jest naszym bohaterem mówiła wzruszona córka Oleksandra:

Do tragicznego zderzenia siedmiu aut doszło w niedzielę 9 czerwca na trasie A6 w stronę Świnoujścia.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.