°C

Sobotni Konkurs Sportowy (15.06)

Sobotni Konkurs Sportowy

W przedostatniej czerwcowej eliminacji do finału Sobotniego Konkursu Sportowego - bez zwycięzcy. Żadnemu z dziewięciu uczestników nie udało się prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania i awansować do decydującej rozgrywki, która odbędzie się 29 czerwca. Na razie w finale jest pan Marek Lasota ze Sławy. Szansa na zdobycie ostatnich dwóch nominacji - 22 czerwca.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (15.06):

1. Jaka jest minimalna waga motocykla do klasycznego speedwaya? Odp. 77 kg.

2. Gdzie odbędą się przyszłoroczne mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych? Odp. Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych odbędą się w styczniu przyszłego roku w Austrii, Norwegii i Szwecji.

3. Kiedy rozpocznie się tegoroczny kolarski wyścig Tour de France? Odp. „Wielka Pętla” zacznie się 6 lipca.

4. Kto jest wiceliderem tegorocznej rywalizacji formuły 1? Odp. Fin Valtteri Bottas. W klasyfikacji kierowców prowadzi Brytyjczyk Lewis Hamilton z dorobkiem 162 punktów. Drugi jest Fin Valtteri Bottas – 133 pkt., a trzeci Niemiec Sebastian Vettel – 100 pkt.

5. Który polski zespół zagrał w tegorocznym finale Euro Winners Cup – plażowym odpowiedniku piłkarskiej Ligi Mistrzów? Odp. Piłkarze plażowi KP Łódź przegrali ze S.C. Braga 0:6 finale Euro Winners Cup, odpowiednika Ligi Mistrzów.

RANKING 2017-2019:

25 – Marek (Gorzów)

19 – Grzegorz (Gorzów)

17 – Jacek S. (Zielona Góra), Artur (Urzuty)

6 – Daniel (Zielona Góra), Piotr (Lubiszyn), Arkadiusz (Nowa Sól)

5 – Marian (Różanówka), Marek (Sława)

2 – Dariusz (Nowa Sól), Zdzisław (Torzym), Oskar (Nowe Kramsko), Jacek B. (Zielona Góra)

1 – Czesław (Trzciel), Kazimierz (Myszęcin), Leszek (Mirocin Górny), Zdzisław (Kożuchów), Paulina (Kargowa), Zbigniew (Smolary), Witold (Zielona Góra), Leszek (Torzym).

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka