°C

Bieniowianki śpiewają 25 lat

arch. zespołu
 

Zespół śpiewaczy Bieniowianki ma 25 lat. Od ćwierć wieku bawi mieszkańców Bieniowa, gminy Żary, ale koncertuje także po całym województwie lubuskim i poza nim.

Teresa Kowalczewska, kierownik zespołu mówi, że muzyczne tradycje w Bieniowie są dużo dłuższe, ale ich rozwijanie miało też swoje przeszkody, ale skutecznie pokonywała je najdłużej śpiewająca w grupie Anna Adach.

 

 

Anna Adach mówi, że zainteresowanie zespołem jest duże i panie w nim występujące zmieniają się. Jest jednak zawsze grupa, którą cechuje miłość do muzyki i chęć występowania dla innych.

 

 

Zespół Bieniowianki wykonuje pieśni ludowe, biesiadne, kościelne, ale także przygotowuje repertuar stosownie do okoliczności. Będzie go można posłuchać dzisiaj, w świetlicy wiejskiej w Bieniowie, gdzie grupa będzie świętować jubileusz. Połączony będzie z otwarciem wystawy dorobku artystycznego zespołu. Początek o 17.00.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku