°C

Bieniowianki śpiewają 25 lat

arch. zespołu

Zespół śpiewaczy Bieniowianki ma 25 lat. Od ćwierć wieku bawi mieszkańców Bieniowa, gminy Żary, ale koncertuje także po całym województwie lubuskim i poza nim.

Teresa Kowalczewska, kierownik zespołu mówi, że muzyczne tradycje w Bieniowie są dużo dłuższe, ale ich rozwijanie miało też swoje przeszkody, ale skutecznie pokonywała je najdłużej śpiewająca w grupie Anna Adach.

 

 

Anna Adach mówi, że zainteresowanie zespołem jest duże i panie w nim występujące zmieniają się. Jest jednak zawsze grupa, którą cechuje miłość do muzyki i chęć występowania dla innych.

 

 

Zespół Bieniowianki wykonuje pieśni ludowe, biesiadne, kościelne, ale także przygotowuje repertuar stosownie do okoliczności. Będzie go można posłuchać dzisiaj, w świetlicy wiejskiej w Bieniowie, gdzie grupa będzie świętować jubileusz. Połączony będzie z otwarciem wystawy dorobku artystycznego zespołu. Początek o 17.00.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.