°C

ODRA VELO połączy Lubuskie i Brandenburgię

Pixabay

Władze województwa lubuskiego podpisały dziś porozumienie w sprawie realizacji transgranicznego projektu pod nazwą ODRA VELO.

Projekt realizowany w partnerstwie ze Związkiem Turystycznym Seenland Oder – Spree z Bad Sarow oraz Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych z Zielonej Góry i Szczecina zakłada m.in. stworzenie bazy szlaków turystycznych po obu stronach Odry i Nysy Łużyckiej, a także wyznaczenie tras rowerowych łączących Lubuskie z Brandenburgią.

Jarosław Flakowski z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego podkreśla jednak, że ODRA VELO nie jest projektem infrastrukturalnym i nie przewiduje np. budowy nowych ścieżek rowerowych:

 

Ellen Russing ze Związku Turystycznego z Bad Sarow ma nadzieję, że projekt ODRA VELO rozwinie turystykę rowerową na polsko – niemieckim pograniczu i połączy wspólnymi szlakami Lubuskie i Brandenburgię:

 

Pomysł rozwoju turystyki rowerowej na polsko – niemieckim pograniczu bardzo podoba się także Annie Niemiec z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Jak mówi, ODRA VELO to coś, w co warto inwestować – choć pracy do wykonania jest jeszcze wiele:

 

Dodajmy, że podpisanie umowy na realizację transgranicznego projektu ODRA VELO odbyło się w trakcie Forum Regionów Partnerskich organizowanego w Zielonej Górze z okazji Święta Województwa Lubuskiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele regionów partnerskich naszego regionu m.in. z Francji, Niemiec, Czech, Słowacji i Chin.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.