°C

Lubuskie Muzeum Wojskowe zaprasza na Piknik Czołgisty

Fot. A. Steciąg

Zwiedzanie czołgów, spotkania z żołnierzami Czarnej Dywizji, wojskowa grochówka, a przede wszystkim pokazy dynamicznej jazdy sprzętu ciężkiego - to tylko niektóre z atrakcji niedzielnego Pikniku Czołgisty w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie.

Dyrektor placówki, Piotr Dziedzic, podkreśla, że impreza organizowana jest w przeddzień Dnia Czołgisty i Święta Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych.

– W tym roku będzie to wyjątkowe święto – dodaje:

 

Jedną z najważniejszych atrakcji będzie dynamiczny pokaz ciężkiego sprzętu bojowego.

Paweł Pochocki z Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie zapowiada, że w ruch pójdą m.in. zabytkowy T-72, wyrzutnia rakiet Krug, a także nowy czołg ze Świętoszowa:

 

Dodajmy, że dzieci mają darmowy wstęp na Piknik Czołgisty w Drzonowie. Szczegółowy pokaz niedzielnej imprezy na stronie internetowej Lubuskiego Muzeum Wojskowego: www.muzeum.drzonow.eu

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.