°C

Uroczysty odpust w Rokitnie

fot. ks. Grzegorz Niedźwiedź

Diecezja Zielonogórsko - Gorzowska zaprasza wszystkich wiernych na uroczysty odpust diecezjalny, jaki odbędzie się dziś w Sanktuarium Maryjnym w Rokitnie. Mszy świętej przewodniczyć będzie metropolita warszawski - kardynał Kazimierz Nycz.

Sanktuarium w Rokitnie jest bardzo ważnym miejscem dla całej diecezji – mówi w Radiu Zachód biskup Tadeusz Lityński. Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej mówi też o regionalnym centrum życia duchowego.

Dziś odbędą się główne uroczystości 350 rocznicy przeniesienia do Rokitna obrazu Matki Bożej. Biskup Lityński spodziewa się na uroczystościach pielgrzymów nie tylko z naszej diecezji.

Biskup Tadeusz Lityński dodał, że Rokitno jest także ważnym historycznie miejscem dla całego regionu.

Uroczystości związane będą z 350. rocznicą obecności w tej świątyni cudownego obrazu Matki Boskiej Rokitniańskiej oraz 30. rocznicą koronacji wizerunku przez papieża Jana Pawła II.

– To obraz, który ma ogromne znaczenie dla wszystkich wiernych z naszej diecezji – ikona, która umacniała nie tylko wiarę, ale także i polskość na tych właśnie terenach – podkreśla ks. Tomasz Gierasimczyk z Kurii Biskupiej w Zielonej Górze:

Niedzielne uroczystości w Rokitnie rozpoczną się o godz. 10.00 od modlitwy różańcowej. Później rozpocznie się msza święta, której przewodniczyć będzie metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

Jak zaznacza ks. Andrzej Sapieha, rzecznik Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, tegoroczny centralny odpust w Rokitnie będzie jednocześnie zamknięciem w naszej diecezji Jubileuszowego Roku Maryjnego:

Główna część uroczystości w Rokitnie rozpocznie się o godzinie 12. Transmisja w Radiu Zachód.

 
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.