°C

Mundurowe Targi Pracy OHP

Fot. A. Steciąg

Pokazy tresury psów tropiących, spotkania z policjantami, strażakami i żołnierzami, a także przekąski z grilla - to tylko niektóre z atrakcji Mundurowych Targów Pracy zorganizowanych dziś w Zielonej Górze przez Lubuską Komendę Wojewódzką Ochotniczych Hufców Pracy.

Na imprezie prezentował się m.in. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej z Krosna Odrzańskiego.

Jak mówiła sierżant Elżbieta Kaśków – Żur, pogranicznicy oferują młodym ludziom bardzo ciekawą, a przede wszystkim stabilną i wyjątkową pracę:

 

Co ciekawe, na Mundurowych Targach Pracy OHP można też było spotkać… kominiarzy.

Dieter Walentowski, prezes lubuskiego oddziału Krajowej Izby Kominarzy, zaznacza, że ich branża to także służba mundurowa, o czym świadczy chociażby charakterystyczny kominiarski uniform:

 

Dzisiejsza impreza to kolejna edycja Mundurowych Targów Pracy OHP, które cieszą się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Jak podkreśla Piotr Barczak, komendant Ochotniczych Hufców Pracy w naszym regionie, to dowód na to, że warto organizować tego typu targi branżowe, bo mają też one dodatkową wartość edukacyjną:

 

Dodajmy, że szersza relacja z Mundurowych Targów OHP w Zielonej Górze w zakładce Popołudniówki Radia Zachód.

 

 

 

Skomentuj przez Facebooka
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.