°C

Mundurowe Targi Pracy OHP

Fot. A. Steciąg
 

Pokazy tresury psów tropiących, spotkania z policjantami, strażakami i żołnierzami, a także przekąski z grilla - to tylko niektóre z atrakcji Mundurowych Targów Pracy zorganizowanych dziś w Zielonej Górze przez Lubuską Komendę Wojewódzką Ochotniczych Hufców Pracy.

Na imprezie prezentował się m.in. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej z Krosna Odrzańskiego.

Jak mówiła sierżant Elżbieta Kaśków – Żur, pogranicznicy oferują młodym ludziom bardzo ciekawą, a przede wszystkim stabilną i wyjątkową pracę:

 

Co ciekawe, na Mundurowych Targach Pracy OHP można też było spotkać… kominiarzy.

Dieter Walentowski, prezes lubuskiego oddziału Krajowej Izby Kominarzy, zaznacza, że ich branża to także służba mundurowa, o czym świadczy chociażby charakterystyczny kominiarski uniform:

 

Dzisiejsza impreza to kolejna edycja Mundurowych Targów Pracy OHP, które cieszą się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Jak podkreśla Piotr Barczak, komendant Ochotniczych Hufców Pracy w naszym regionie, to dowód na to, że warto organizować tego typu targi branżowe, bo mają też one dodatkową wartość edukacyjną:

 

Dodajmy, że szersza relacja z Mundurowych Targów OHP w Zielonej Górze w zakładce Popołudniówki Radia Zachód.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku