°C

Dni Gorzowa bez Filharmonii Gorzowskiej

fot:E.Kobelak

Już jutro rozpocznie się kolejna edycja Dni Gorzowa. Na gorzowian czekają koncerty, spektakle, korowody i całą masa innych atrakcji. Wisienką na torcie, tuż przed niedzielnym pokazem fajerwerków, miał być wspólny koncert The Music Of Electric Light Orchestra Classic Phil Bates i Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Dziś okazało się jednak, że koncert co prawda się odbędzie, jednak bez gorzowskich muzyków.

– Dwa dni temu otrzymaliśmy od miasta informację, że nasza orkiestra nie zmieści się na scenie – mówił dziś podczas konferencji prasowej dyrektor filharmonii Mariusz Wróbel:

Jesteśmy przygotowani do tego koncertu zapewniał dziś dyrektor Wróbel:

Pracownicy filharmonii tłumaczą, że ilość muzyków jest podyktowana zapisem nutowym przesłanym przez muzyków The Music Of Electric Light Orchestra Classic Phil Bates. Nie ma więc możliwości, by wykonać ten utwór połową muzyków. Filharmonii jest przykro, ale jak się okazuje, przykro jest także miastu. Prezydent Jacek Wójcicki zapewnia, że filharmonia wiedziała od dawna, że scena jest mniejsza. Mimo to dopiero teraz podjęto decyzję, że filharmonia wycofuje się z koncertu i była to decyzja dyrektora, a nie miasta – zapewnia prezydent:

Jak mówi Jacek Wójcicki być może uda się jeszcze znaleźć inną orkiestrę, która podejmie wyzwania wspólnego koncertu z The Music Of Electric Light Orchestra Classic Phil Bates.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.