°C

Chcą zadbać o środowisko

Fot. Zofia Popielecka

Caritas realizuje projekt, który ma na celu promocję ochrony środowiska.

Projekt „Laudato Si” to nawiązanie do encykliki papieża Franciszka z 2015 roku. Są to działania ogólnopolskie, które pozwalają lokalnej społeczności realizować zadania, które poprawią świadomość społeczeństwa w kwestii klimatu i ochrony środowiska. Jak mówi Andrzej Grupa, animator krajowy projektu, działania ekologiczne mają duże znaczenie dla środowiska:

Andrzej Grupa dodaje, że uczestnicy projektu mogą starać się o dofinansowanie, które mogliby wykorzystać na stworzenie miejsc przyjaznych środowisku i przyrodzie lokalnej:

Anna Kobylińska, animator projektu w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dodaje, że w projekcie najważniejszą rolę odgrywają osoby, które chcą zmienić na lepsze swoje lokalne środowisko:

Wszystkie informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej Caritas Diecezji Zielonogórsko Gorzowskiej.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.