°C

2,5 tysiąca znalezione na ulicy. Zgłosiło się kilku „właścicieli”

KWP

Odnalazł się właściciel znalezionych w marcu w Gorzowie 2,5 tysiąca złotych. Policja informuje, że chętnych po odbiór gotówki było jednak więcej.

W marcu do gorzowskiej komendy zgłosił się gorzowianin, który przyniósł 2500 zł. Pieniądze znalazł w rejonie ulicy Chrobrego i Sikorskiego. Policjanci na różne sposoby próbowali znaleźć właściciela gotówki. Komunikat o niej znalazł się w mediach i na portalach społecznościowych.

Już niespełna godzinę po opublikowaniu ogłoszenia  zjawił się mężczyzna, który twierdził, że to on zgubił pieniądze. Przedstawione przez niego okoliczności odbiegały jednak od ustaleń policjantów.

Osób chętnych do odbioru gotówki było jeszcze kilka. Wśród nich mieszkaniec Słońska, który opowiedział, że przyjechał do Gorzowa załatwić sprawy osobiste. Był w kilku miejscach i dopiero tuż przed powrotem do Słońska zorientował się, że nie ma pieniędzy. Tego dnia nie mógł już jednak nic zrobić, bo czekał na ostatni tego dnia autobus powrotny. Pogodził się już z tym, ze pieniędzy nie uda się odzyskać. Mundurowym udało się jednak do niego dotrzeć.

Mężczyzna opisał specyficzną kopertę, w którą były spakowane pieniądze, podał także jakie banknoty się w niej znajdowały. Historia ma swój szczęśliwy koniec, a właściciel chce osobiście podziękować znalazcy.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.