°C

Uwaga, jest już nowy rozkład jazdy pociągów!

fot. P. Kuśnierz

Od wczoraj na kolei obowiązuje już nowy rozkład jazdy. Korekta wynika m.in. z rozpoczęcia sezonu wakacyjnego, a także konieczności wprowadzenia zmian, o jakie wnioskowali pasażerowie.

Krzysztof Pawlak, zastępca dyrektora lubuskiego Zakładu Przewozów Regionalnych podkreśla, że w w naszym województwie nie wprowadzono zbyt dużych zmian, a letnia korekta jest raczej „kosmetyczna”:

 

Jak zaznacza Krzysztof Pawlak, największe odczuwalne przez pasażerów zmiany, związane będą z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi w najbliższym czasie na kilku trasach kolejowych.

– W tym czasie na tych odcinkach wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza – dodaje:

 

Na nowym rozkładzie jazdy widać też zmiany wynikające z otwarcia po długotrwałym remoncie kolejowej estakady w Gorzowie.

Krzysztof Pawlak zwraca jednak uwagę, że niestety – są to zarówno zmiany na plus, jak i na minus:

 

Nowy, letni rozkład jazdy pociągów obowiązywać będzie do 31 sierpnia.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.