°C

Ksiądz ugodzony nożem; sprawca zatrzymany

Fot. M.Poniedziałek

Na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu mężczyzna ugodził nożem księdza. Bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany przez policję.

Jak powiedział PAP rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski, do zdarzenia doszło przed godz. 7 na Ostrowie Tumskim w centrum Wrocławia. „Mężczyzna podszedł do księdza, rozpoczął z nim rozmowę, po czym ugodził go nożem” – powiedział Zaporowski.

Duchowny trafił do szpitala. Mężczyzna tuż po zdarzeniu został zatrzymany przez policję. „Obecnie wyjaśnienie są wszystkie okoliczności tej sprawy” – dodał rzecznik.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska, ranny ksiądz jest w stanie stabilnym. „Ma rany okolicy klatki piersiowej. Obecnie jest operowany” – powiedziała rzeczniczka.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.