°C

Sztuka władania mieczem

Fot. Zofia Popielecka
 

Uczą się spokoju przez sztuki walki.

Szkoła władania mieczem w Zielonej Górze działa od wielu lat, a trenowanie tej sztuki walki staje się coraz bardziej znanym zajęciem. Jak mówi Piotr Kopecki, który prowadzi takie zajęcia na Uniwersytecie Zielonogórskim, ta dyscyplina sportu jest doskonałym sposobem na to, aby się wyciszyć i zdystansować:

 

Wśród osób, które trenują tę sztukę walki jest Paweł Szymczuk, tegoroczny mistrz Polski, który podkreśla, że władanie mieczem to nie tylko wysiłek fizyczny:

 

Jolanta Uździcka, sztukę władania mieczem trenuje od pół roku i zaznacza, że dojście do perfekcji wymaga dużego skupienia:

Przypomnijmy, że osoby zainteresowane sztuką władania meczem, mogą przyjść na zajęcia dla początkujących, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Ekonomik” w Zielonej Górze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku